Strona główna > Urządzenia wielofunkcyjne > Zachęcanie pracowników do wychodzenia na zewnątrz w cieplejszych miesiącach

 

W konsekwencji epoki cyfrowej, w której żyjemy, większość z nas woli pozostać w domu, korzystając z różnych urządzeń, niż wyjść na zewnątrz, aby zaczerpnąć świeżego powietrza. Wielki błąd! Wszystkim nam przydałoby się kilka haustów świeżego powietrza, a nasze mózgi również potrzebują poprawy koncentracji i skupienia!

 

Jak widać, jest wiele powodów, dla których warto unikać jedzenia lunchu przy biurku i zamiast tego wybrać się na piknik na świeżym powietrzu!

Jako pracodawca, co możesz zrobić, aby zachęcić swoich pracowników do wyjścia na zewnątrz? Świetnym pomysłem jest zorganizowanie miejsca do odpoczynku na świeżym powietrzu, wyposażonego w wygodne stołki. Może ono również służyć jako miejsce do współpracy, gdy świeci słońce!
Zapewnienie wystarczającej liczby miejsc do siedzenia na zewnątrz jest również dodatkowym atutem, ale samo uświadomienie pracownikom korzyści zdrowotnych płynących z wychodzenia na zewnątrz podczas przerw może być wystarczające. Większość pracowników chętnie wyjdzie na zewnątrz, z dala od swoich krzeseł biurowych, na pół godziny lub dłużej, ale mogą nie być świadomi rzeczywistych korzyści zdrowotnych z tym związanych.

Jesteśmy zwolennikami pomagania pracownikom w zwiększaniu ich koncentracji i produktywności za pomocą naturalnych środków, a nie ma nic bardziej naturalnego niż przebywanie na świeżym powietrzu!

Czy znasz jakieś inne przydatne wskazówki, jak zachęcić pracowników do wyjścia na zewnątrz?