Strona główna > Urządzenia wielofunkcyjne > Dlaczego Technika Pomodoro jest idealna do pracy w domu

Praca w domu jest w dzisiejszych czasach bardziej powszechna, dzięki pandemii, przez którą pracujemy. Nie oznacza to jednak, że jest to łatwa opcja.

Aby być produktywnym, trzeba odpowiednio zorganizować swój czas. Brzmi to prosto, ale w praktyce, gdy wokół ciebie jest wiele rozpraszaczy i jesteś bliski prokrastynacji, może to być trudne.

Z tego powodu znalezienie metody zarządzania czasem, która działa, jest kluczowe. Jest ich wiele i oczywiście jeden rozmiar nie pasuje do wszystkich. Jednak wiele osób z powodzeniem stosuje technikę Pomodoro, aby zorganizować swój czas i zrobić więcej w godzinach pracy. Kiedy to robisz, czujesz się lepiej, twoja pewność siebie wzrasta, jesteś bardziej produktywny i masz świetną równowagę między życiem domowym i zawodowym. Jest to jeszcze ważniejsze, gdy pracujesz w domu.

Sprawdź tę infografikę, która daje ci wprowadzenie do tego, jak to działa.

Źródło - https://blog.hotmart.com/en/pomodoro-technique/

Pomodoro trwa 25 minut, z krótką przerwą trwającą 5 minut. Wykonasz cykl czterech Pomodoro, zanim będziesz miał dłuższą przerwę trwającą w sumie 15-30 minut. Po tym czasie zaczynasz jeszcze raz.

Dlaczego to dobrze pasuje do pracy zdalnej i pracy w domu? Ponieważ Twoje Pomodoros nie będą zakłócane tak bardzo, jak mogłyby być, gdybyś pracował w dużym, nowoczesnym biurze na otwartym planie. Jest o wiele bardziej prawdopodobne, że będziesz w połowie swojego Pomodoro i ktoś podejdzie do Twojego biurka, aby zadać Ci pytanie. Oznacza to, że musisz albo odłożyć je do przerwy, albo szybko na nie odpowiedzieć i kontynuować. Tak czy inaczej, Twoje Pomodoro jest zakłócone. Jednak w domu nie będzie to miało miejsca, a wszelkie przypadki będą znacznie rzadsze.

Nauka efektywnego zarządzania czasem jest jedną z najlepszych porad dotyczących pracy w domu. Oznacza to, że będziesz w stanie zorganizować się, poczuć się w kontroli i łatwiej będzie się skupić w rezultacie.

Poczucie braku kontroli to pierwszy krok do stresu związanego z pracą. Kiedy tak się dzieje, znajdujesz się na śliskim stoku, nad którym musisz szybko przejąć kontrolę, aby uniknąć swobodnego spadania. Kiedy praca zaczyna się nawarstwiać, łatwo można się przekonać, że zaczynasz przegapiać terminy, popełniać błędy, czuć się zestresowanym, a wtedy wkrada się też prokrastynacja. Stosując techniki takie jak Technika Pomodoro, możesz pracować nad ukończeniem pracy, którą musisz wykonać danego dnia, a następnie zakończyć ją z wewnętrzną sprężyną.