Strona główna > Konserwacja i finanse > Dzierżawa kserokopiarki - kiedy i komu się opłaca?

dzierżawa kserokopiarkiW każdej firmie zakup kserokopiarki to poważny wydatek. Urządzenia dobrej jakości to koszt rzędu kilku tysięcy złotych. Tańszy sprzęt nie zawsze spełni nasze oczekiwania i wymagania względem jakości pracy. W ostatnich latach coraz więcej firm decyduje się na dzierżawę kserokopiarki. Jest to świetna oferta dla firm właśnie rozpoczynających działalność, lub dla firm które w danej chwili wolą zainwestować w coś innego i zakup kserokopiarki były dużym obciążeniem finansowym.

Obecnie na rynku polskim istnieje wiele firm oferujących wynajem takich urządzeń. Firmy te wydzierżawiają kserokopiarki na różnych warunkach i po zróżnicowanych stawkach cenowych. Wypożyczamy kserokopiarki na podstawie umowy dzierżawy na określony czas i za cenę uzgodnioną przez obie strony transakcji. Zazwyczaj umowa taka zawierana jest według potrzeb na okres od roku do trzech lat.

Rozliczać można się w dwojaki sposób - korzystając z miesięcznego abonamentu z limitem, gdzie mamy przewidzianą w umowie ilość kopii wykonywanych w tym czasie, lub też rozliczać się miesięcznie za wszystkie wykonane kopie. Warto podkreślić że rozliczamy się właśnie tylko za kopie, nie interesuje nas koszt serwisu, zakup części, cykliczna konserwacja i zakup tonerów. Odnośnie ceny dzierżawy – zależy to od firmy wypożyczającej urządzenie, ale również od tego ile i jakie kopie wykonujemy u siebie w ciągu miesiąca.

kserokopiarka do biuraKoszty wydruku standardowego, czarno-białego w formacie A4 kształtują się od 2 gr za stronę, natomiast wydruk kolorowy startuje od 20 gr. Proste równanie pokazuje nam, że koszt 2000 kopii czarno-białych to 40 zł, natomiast koloru to 400 zł. Większość firm bazuje tylko na wydrukach standardowych. Ponadto wydzierżawienie kserokopiarki pozwala nam przetestować dany typ urządzenia bez konieczności zakupu. Jest to też świetne rozwiązanie w sytuacji gdy kserokopiarka będzie używana tylko przez pewien okres nie na stałe w firmie.