Strona główna > Urządzenia wielofunkcyjne > Zanim zmienisz kolorystykę biura

Dobrym pomysłem jest odnawianie biura od czasu do czasu; w końcu zmiana jest równie dobra jak odpoczynek! Jednym z najszybszych i najłatwiejszych sposobów na odświeżenie przestrzeni biurowej jest zmiana kolorystyki, a nie całkowita zmiana mebli.
Proste zmiany mogą mieć ogromne znaczenie, ale ważne jest, aby dokonać właściwego wyboru, aby stworzyć odpowiednią atmosferę i efekt.

Prawdopodobnie wiesz, że kolor może wpływać na nastrój, ale czy wiesz, jakie kolory wywołują poszczególne typy nastrojów?
Jeśli zdecydujesz się na tanie sofy w określonym kolorze, czy wiesz, jak ludzie będą się na nich czuć?

Sprawdź tę infografikę, aby uzyskać więcej informacji

Źródło: www.digitalsynopsis.com/design/color-meanings-moods-effects-psychology-theory

To powinno dać Ci kilka pomysłów na to, jakie kolory powinieneś wybierać, ale ważne jest również, aby pamiętać, że identyfikacja Twojej marki musi być odzwierciedlona w Twoim wystroju. Nie ma sensu wybierać jaskrawych kolorów, jeśli Twoja firma ma poważny charakter! Podobnie nie należy wybierać stonowanych opcji, jeśli działalność firmy ma charakter radosny, np. zabawki dla dzieci.

Zanim dokonasz wyboru, zadaj sobie następujące pytania:

  • Czy ten schemat kolorystyczny będzie odzwierciedlał wartości naszej firmy i tożsamość marki?
  • Czy ten schemat kolorów będzie inspirował produktywność i radość w biurze?
  • Czy ten schemat kolorów będzie pasował do istniejących mebli biurowych?
  • Czy ten schemat kolorów przetrwa kilka lat, zanim będzie wymagał zmiany?

To są pytania, na które musisz znać odpowiedzi, zanim chwycisz za pędzel! Jeśli masz białe meble biurowe, przekonasz się, że większość palet kolorystycznych będzie "pasować", ale jeśli masz ciemniejsze meble, być może będziesz musiał pomyśleć o ich wymianie lub pracy wokół nich.

Czy ostatnio zmieniłeś kolorystykę swojego biura?