Strona główna > Urządzenia wielofunkcyjne > Co to jest urządzenie wielofunkcyjne?

urządzenia wielofunkcyjneW dzisiejszych czasach kopiarkę w biurze ciężko nazwać już tylko zwykłym ksero. Najczęściej jest to urządzenie będące połączeniem ksero, drukarki, skanera, a często także i faksu. Często jest też zintegrowane bezpośrednio z komputerem. Połączenie tych wszystkich funkcji w jednym urządzeniu, zwanym potocznie kombajnem, pozwala na wykonanie różnych czynności biurowych w jednym miejscu, co znacznie skraca czas obiegu dokumentów.

Zatem czego możemy się spodziewać po urządzeniach jakie chcemy mieć w swoich biurach? Liczba funkcji i możliwości kserokopiarki stworzonej w XXI wieku jest zazwyczaj olbrzymia. Nie zawsze wykorzystujemy je wszystkie. Podstawą nadal jest wykonywanie kopii i wydruków, lecz nie wymaga to już tak dużych nakładów pracy jak kiedyś.

Poprawiono szybkość wydruku, a automatyczny podajnik skanera przyjmie każdą ilość dokumentów bez dodatkowego przekładania kartek przez pracownika. Dodano wiele ciekawych funkcji wspomagających kserowanie, jak choćby sortowanie, dziurkowanie kartek lub ich spinanie w gotowe pliki dokumentów, układanie pojedynczych kartek w odwrotnej kolejności niż podano do skanera. Są to czynności z pozoru błahe jednak pozwalają na szybsze wykonanie prac biurowych.

nowoczesne urządzenie wielofunkcyjneNowoczesne urządzenia potrafią skanować i drukować dokumenty w nie tylko w wersji czarno-białej, ale również w ich pełnej gamie kolorystycznej. Jeśli w biurze mamy jedno centralne urządzenie możemy podpiąć je do wszystkich komputerów pracowniczych, oszczędzamy tym samym miejsce w biurze - nie musimy już mieć kilku urządzeń dla każdego pracownika osobno. W coraz nowszych urządzeniach widać poprawę szybkości, wydajności i jakości dokumentów drukowanych i skanowanych. A najważniejsze w tym wszystkim jest to, że obsługa poszczególnych funkcji sprzętu jest dla każdego pracownika prosta i łatwo dostępna.