Strona główna > Urządzenia wielofunkcyjne > Myślisz, że zanieczyszczenie środowiska występuje tylko na zewnątrz? Pomyśl jeszcze raz

Tak wiele słyszymy o zanieczyszczeniu środowiska, że zakładamy, iż jest to coś, co występuje na zewnątrz. Smog, który często widzimy nad miastami, zła jakość powietrza - to są rzeczy, które dzieją się tylko na świeżym powietrzu, prawda?

Nieprawda!

Zanieczyszczenie powietrza może być tak samo powszechne w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, a ponieważ coraz więcej czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach, każdego dnia jesteśmy coraz bardziej narażeni na jego skutki.

We współczesnym biurze . znajduje się więcej zanieczyszczeń niż mogłoby się wydawać, a nawet w Twoim domu nie jesteśmy bezpieczni przed ich działaniem. Fakt, że w pracy spędzamy do 8 godzin dziennie, oznacza, że jesteśmy stale narażeni na wdychanie toksyn, które mogą zaszkodzić naszemu zdrowiu.

Zapoznaj się z infografiką, która zawiera wiele informacji na ten temat.

Źródło - https://www.imaginfires.co.uk/blog/air-pollution/

Jak widać, zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach to poważna sprawa! Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) . również zwróciła uwagę na ten problem, uznając zanieczyszczenie powietrza za jedno z największych zagrożeń dla zdrowia ludzi. Z czasem oddychanie zanieczyszczonym powietrzem może powodować takie problemy, jak astma, choroby serca, niektóre rodzaje raka, cukrzyca, a także uszkodzenia wątroby i nerek. Z wyjątkiem astmy, prawdopodobnie nie wiązalibyśmy zanieczyszczenia z tymi schorzeniami, ale faktem jest, że toksyny w powietrzu są niezwykle szkodliwe dla całego organizmu.

Według badania "Every Breath We Take" ("Każdy nasz oddech"), przeprowadzonego przez Royal Colleges of Physicians and Paediatrics and Child Health, w dzisiejszych czasach spędzamy około 8% czasu na świeżym powietrzu, co oznacza, że pozostałe 95% czasu spędzamy siedząc przy biurku lub w domu, wciąż narażeni na działanie zanieczyszczeń.

Skąd pochodzą te zanieczyszczenia? Emisje pochodzące z różnego rodzaju urządzeń, kontakt z chemikaliami zawartymi w środkach czystości i odświeżaczach powietrza, otwarte ogniska, chemikalia pochodzące z nowych wykładzin dywanowych, wilgoć, pleśń lub osady z pleśni, a także emisje pochodzące z nowo pomalowanych ścian i drzwi. W środowisku domowym jednym z największych czynników ryzyka jest również gotowanie potraw.

Gdy jesteś w pracy w swoim biurze Być może zastanawiasz się, w jaki sposób można uniknąć zanieczyszczenia środowiska. Jeśli otworzysz okno, zanieczyszczenia z zewnątrz również będą miały na Ciebie wpływ!

Wniosek jest taki, że nie da się całkowicie uniknąć zanieczyszczeń, ale można je zmniejszyć. Jednym z najbardziej zaskakujących sposobów na oczyszczenie powietrza w biurze jest zastosowanie roślin biurowych. Tak, Matka Natura ma swój własny plan oczyszczania powietrza z zanieczyszczeń i jest on całkowicie naturalny! Postaw na naturalne elementy w swoich meblach biurowych, np. wybierz drewniane biurko zamiast plastikowego lub wykonanego z innych sztucznych materiałów. Powinieneś również zwrócić uwagę na następujące rośliny, które mają właściwości oczyszczające powietrze talenty:

- karłowata palma daktylowa
- paproć bostońska
- Paproć królowej Kimberley
- Spider Plant
- Zieleń chińska
- Bambusowa palma
- Figa płacząca
- Diabelski bluszcz
- Lilia flamingo
- Lilithurf
- Palma szerokolistna
- Stokrotka Barbertona
- Dracena szypułkowa
- Bluszcz angielski
- Wężymord zmienny
- Dracena o czerwonych brzegach
- Lilia pokojowa
- Chryzantema florystyczna
Wszystkie te rośliny są dość powszechnie dostępne, a poza działaniem oczyszczającym zapewnią naturalny i atrakcyjny wygląd Twojej przestrzeni biurowej. Włączenie natury do biura pomaga również zwiększyć koncentrację i produktywność, a więc jedno działanie przynosi wiele korzyści!

Zanieczyszczenie środowiska jest z pewnością problemem w współczesnościa ponieważ używamy coraz więcej gadżetów, substancji chemicznych i innych urządzeń do pracy i życia, skutki tego zjawiska będą się nasilać. Będąc bardziej świadomym stosowania toksyn i chemikaliów, możemy zrobić co w naszej mocy, aby spróbować zmniejszyć ich skutki, ale elementy naturalne, takie jak rośliny, z pewnością mogą pomóc pomóc, a także zapewnić atrakcyjne miejsce pracy.